شناسه : 20354
چهارشنبه, 05/30/1398 - 10:45
نویسنده : azgharbi
معاونت بسیج مساجد و محلات استان آ. غربی

بیانیه روز جهانی مسجد

بيانيه بسيج مساجد و محلات استان اذربایجانی به مناسبت روز جهانی مسجد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

سبحان‌الذی اسری بعبده ليلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصا الذی باركنا حوله لنريه من آياتنا

مرداد اگرچه يادآور خاطره تلخ به آتش كشيدن مسجدالاقصی اولين قبله‌گاه مسلمين به دست صهيونيست‌های جنايت‌كار است، ليكن با همت و ابتكار جمهوری اسلامی ايران، اين روز به عنوان روز جهانی مسجد در تاريخ ثبت و معرفی شد و فرصتی فراهم گرديد تا توجه جهانيان خصوصاً دنيای اسلام بيش از پيش به اين پايگاه مقدس و وحدت‌بخش معطوف گردد.

تشكيل حكومت و جامعه اسلامی با محوريت مسجدالنبی(ص) به دست مبارك رسول مكرم و پيامبر اعظم(ص) خود بيانگر نقش محوری و جايگاه والای مسجد در اجتماع مسلمانان است.

معمار كبير انقلاب اسلامی حضرت امام خمينی(ره) در اين خصوص می‌فرمايد: «اسلام از زمان پيامبر(ص) حكومت تشكيل داده است، قوای نظامی و انتظامی داشته است در سياست دخالت می‌كرده و مسجدالنبی مركز سياست اسلامی بوده و ثقل قدرت اسلامی مسجد سنگر مقدس و دژ مستحكم انقلاب اسلامی در مراحل و مقاطع مختلف بوده است.

ايجاد هسته‌های مردمی متشكل از مؤمنين و متدينين در مساجد با هدايت روحانيت بيدار و پيشرو و آگاه‌بخشی به اقتشار مختلف مردم از طريق شبكه گسترده مساجد، زمينه سقوط رژيم ستم‌شاهی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم نمود.

در دوران پرافتخار دفاع مقدس اين مساجد بود كه خيل عظيم رزمندگان دلاور اسلام را به جبهه‌ها روانه می‌كرد و همزمان پشتيبانی و تدارك مردمی جبهه‌های حق عليه باطل را نيز به عهده داشت.

از دل مسجد، شجره طيبه بسيج روئيد و پايگاه‌های بسيج مساجد با حضور گرم ميليون‌ها انسان مؤمن و فداكار مركز تلاش و مجاهدت مخلصانه در همه عرصه‌ها برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی گرديد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در خصوص حضور جوانان بسيجی در مساجد می‌فرمايد: «حضور جوانان و روحيه‌های بسيجی بايد محيط مسجد را زنده و پرنشاط و آينده پر و لبريز از اميد سازد.

بحمدالله امروز با ايجاد تحولات ساختاری در پايگاه‌های بسيج مساجد و استفاده از روش‌های نوين خصوصاً در حوزه تربيتی و آموزشی، ارتباط و درهم‌آميختگی بسيج و مسجد بيش از پيش عينيت يافته و با تشكيل حلقه‌های تربيتی صالحين در مساجد با هدايت ائمه محترم جماعت و مربيان و اساتيد، گام‌های مؤثری برای نزديك نمودن مساجد به طراز اسلامی آن برداشته شده است.

در شرايطی كه موج بيداری اسلامی در منطقه فراگير شده است، نقش مساجد در روشنگری و هدايت امت اسلامی برای انتخاب راه صحيح و گرفتار نشدن در دام بدخواهان اسلام خصوصاً آمريكای جنايت‌كار و صهيونيسم غاصب بيش از گذشته اهميت دارد و به همين دليل دشمنان اسلام از هر فرصتی برای تضعيف و ضربه‌زدن به اين مركز ثقل قدرت اسلام استفاده می‌نمايند.

نمونه بارز و اسفناك آن حوادثی است كه در بحرين و عربستان می‌گذرد، به طوری كه مسلمانان مظلوم اين مناطق كه تنها جرمشان اعتراض به پايمال شدن حقوقشان توسط حكومت‌های سلطنتی موروثی و ارتجاعی می‌باشد با شديدترين وضع سركوب شده، مساجد و مراكز مذهبی آنها تخريب و تعطيل می‌گردد، علمای آنها دستگير، زندانی و شكنجه می‌شوند و سينه جوانانشان آماج گلوله دژخيمان می‌گردد.

سازمان بسيج مساجد و محلات به نمايندگی از ميليون‌ها بسيجی مخلص عضو پايگاه‌های بسيج مساجد و محلات ضمن گراميداشت روز جهانی مسجد و روز بسيج مساجد و محلات و آرزوی شكوه و عظمت بيش از پيش برای مساجد اسلام در سراسر جهان خصوصاً ايران اسلامی، از همه مسئولين و دست‌اندركاران مصرانه می‌خواهد كه برای ارتقا كمی و كيفی وضعيت مساجد در ام‌القرای اسلام و تحقق مسجد طراز اسلامی بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از هيچ كوششی دريغ نورزند.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید